20160803 meszaros daniel magyar bajnok 0012016. július 27-30. között került megrendezésre a XLVIII. Országos Gyermek Úszó Bajnokság Miskolcon, melyen a BÁCSVÍZ-KVSC 12 fővel vett részt. A legeredményesebb kecskeméti versenyző Mészáros Dániel volt, aki három bajnoki címet nyert.

A rendkívül erős mezőnyben a csapat összesen 11 érmet szerzett - 3 arany-, 1 ezüst- és 7 bronzérmet -, és az egyesületek közötti pontversenyben a 4. helyen zárt.

A legeredményesebb versenyző Mészáros Dániel lett, aki a váltóban szerzett két bajnoki cím mellé a klasszikus versenyszámban, 100 méter gyorsúszásban is magyar bajnok lett.

A kecskemétiek éremszerzői:

• Mészáros Dániel: 100m gyors 1., 200m gyors 2., 200m mell 3.
  • Lajter Szabolcs: 100m gyors 3., 100m mell 3.
  • Pap Kata: 400m gyors 3., 800m gyors 3.
  • Demjén Bátor: 400m gyors 3.
  • Ölvödi Soma: 1500m gyors 3.
  • 4x200m fiú gyorsváltó: 1. (Fekete Mikós, Gyöngyi Dominik, Mészáros Dániel, Magony Joshua)
  • 4x100m fiú gyorsváltó: 1. (Mészáros Dániel, Lajter Szabolcs, Fekete Miklós, Magony Joshua)

Felkészítő edzők: Törös Károly, Poczó Elemér, Bálint Zoltán.