veget ert az olimpia foldhazi szamaraA Bácsvíz-KVSC olimpikonja 200 méter háton képviselte Kecskemétet a riói olimpián. 2016. augusztus 10-én, szerdán magyar idő szerint 18:30-kor kezdődött el Földházi Dávid futama, s habár a rajt nem sikerült a legjobban számára, az első 50 méter után mégis a 4. helyen fordulhatott. Eztán a mezőny beerősödött, s nem tudta tartani a hírös városi sportoló a pozícióját, visszacsúszott a hátsó zónába, majd végül 1:59:69-es idővel csapott célba, amely kereken két másodperccel lett gyengébb eredmény, mint amivel nevezték az ötkarikás játékokra.

Ez az idő sajnos nem volt elég a középdöntőre, 22. helyen zárt, míg a másik magyar, Telegdy Ádám a 19. lett, így ő sem jutott tovább. Egy hónap múlva a paralimpián drukkolhatunk Boronkay Péterért és Csonka Andrásért.