V. Dr Dobai Gyula Uszo Emlekverseny 0012016. október 22-23. között immár ötödik alkalommal került megrendezésre a Kecskeméti Fürdőben a Dr. Dobai Gyula Emlékverseny.

Az úszóversenyen 30 egyesület 391 versenyzője képviseltette magát, a verseny rangját emelte a dán Aalborg Svommeklub egyesület, akinek 19 úszója állt rajthoz.

Az egyesületek közti pontversenyt és az éremtáblázatot is a BÁCSVÍZ-KVSC- KESI csapata nyerte, 13 arany, 9 ezüst és 15 bronz éremmel. A különdíj, a 100 méteres férfi gyorsúszás, győztese Dudás Dániel, a Kaposvári SI versenyzője lett. A BÁCSVÍZ-KVSC csapatából aranyérmet nyert: Magony Joshua, Kollár Bálint, Szokol Szonja, Pap Kata, Pajor Franciska, Ölvödi Petra, Fazekas Bence, Lajter Szabolcs, Ölvödi Soma. További érmesek: Földházi Dávid, Gál Olivér, Földházi Ákos, Tóth Molli, Ali Ákos, Garajszki Máté, Demjén Bátor, Fekete Miklós, Kerekes Luca.

A KESI csapatából aranyérmet nyert: Turucz Zoé. További érmesek: Sipos L. Adél és Katona Lujza.

Felkészítő edzők: Törös Károly, Poczó Elemér, Bálint Zoltán, ifj. Szabó László