Fazekas Bence 0012016. december 17-18. között a Hódmezővásárhelyen megrendezésre került Cikluszáró Úszóversenyen 60 fővel vett részt a BÁCSVIZ-KVSC- KESI csapata. Az eseményen 46 csapat 673 versenyzője mérte össze tudását.

A kecskemétiek összesen 56 érmet szereztek - 11 arany, 20 ezüst, 25 bronz - és az egyesületek közti pontversenyben a második helyen végeztek. A BÁCSVÍZ-KVSC legeredményesebb női versenyzője Ölvödi Petra volt, aki 200m és 100m mellen első helyezést ért el. A legmagasabb LEN pontot Fazekas Bence érte el, aki 50m mellen 0:29,59-es időeredményével 732 pontot szerzett a délutáni abszolút döntők kategóriájában.

További érmet nyert versenyzők: Demjén Bátor, Kerekes Luca, Ölvödi Soma, Lajter Szabolcs, Bogdán Luca, Mészáros Dániel, Kollár Bálint, Ali Ákos, Földházi Ákos, Pap Kata, Garajszki Máté, Fekete Miklós és Czeglédi Kenéz.

A Kecskeméti Sportiskola legeredményesebb versenyzője Sipos L. Adél volt, aki 50m pillangón, 100m pillangón, 100m mellen első, 100m gyorson, 50m mellen második és 200m mellen harmadik helyen végzett. További érmet nyert versenyzők: Szalontai Roland, Turucz Zoé és Domján Gergely

Felkészítő edzők: BÁCSVÍZ - KVSC: Törös Károly, Poczó Elemér, Bálint Zoltán; KESI: Bálint Zoltán, ifj. Szabó László