tudositas a lxvi orszagos videk bajnoksagrol 02Április 28 - 30. között rendezték az úszók LXVI. Országos Vidék Bajnokságát a Kecskeméti Fürdőben. A versenyen 42 egyesület 286 versenyzője állt rajthoz.

A hazai BÁCSVÍZ- KVSC csapata 23 fővel indult a Vidék Bajnokságon. A péntek délutáni megnyitón részt vett Dr. Bienerth Gusztáv, a Magyar Úszó Szövetség elnöke és Kővári Sándor, a MÚSZ sportigazgatója is. 36 versenyszámban és 3 korcsoportban hirdettek eredményt. A csapatverseny győztese a BÁCSVÍZ - KVSC lett 21 arany, 12 ezüst és 14 bronzéremmel, második az Egri Úszó klub (18-23- 10), harmadik a PSN. Zrt. (4-10- 5).

Az egyéni számokban a kecskemétiek legeredményesebb versenyzője Ölvödi Petra volt, 3 arany, 2 ezüst és 1 bronz éremmel.

További éremszerzők: Mészáros Dániel (2-1- 2), Földházi Dávid (2-1- 2), Fazekas Bence (2-1-1), Garajszki Máté (2-1- 1), Demjén Bátor (2 arany - 1 bronz), Ölvödi Soma (1-1- 3), Ali Ákos (1 arany, 1 ezüst), Gál Olivér (1 arany, 2 bronz), Magony Joshua (2 ezüst), Gyöngyi Dominik (1 ezüst), Lajter Szabolcs (1 bronz). A BÁCSVÍZ - KVSC a váltó számokban 5 arany és 1 ezüst érmet szerzett.

Felkészítő edzők: Törös Károly, Poczó Elemér, Bálint Zoltán

tudositas a lxvi orszagos videk bajnoksagrol 01

400 m. fiú gyorsúszás. A képen balról jobbra: Gyöngyi Dominik, Demjén Bátor, Ölvödi Soma