IMG 6983

2024. január 27-28-án került megrendezésre a XIII. Aranyhomok Kupa Úszóverseny, a Kecskeméti Fürdő és a BÁCSVÍZ KVSC közös szervezésében. A megmérettetésen közel 20 egyesület 200 versenyzője 850 alkalommal rajtolt el és csapott a célba.

A csapatok pontversenyét és így az Aranyhomok vándorkupát a KESI csapata nyerte 921 pontot elérve, míg a második helyen a Szentes Városi Úszó Klub csapata végzett 440 ponttal, a dobogó harmadik fokára a BÁCSVÍZ KVSC állhatott 421 ponttal.

Az egyéni versenyszámokban a BÁCSVÍZ KVSC úszói összesen 42 dobogós helyezést – 18 arany, 15 ezüst és 9 bronzérmet - szereztek.