Rendhagyó helyen és időpontban kerül megrendezésre a XXXII. Aranyüst Korosztályos Úszóverseny, hiszen a hagyományosan Dunaújvárosban megrendezésre kerülő versenynek idén a budapesti Komjádi Béla Sportuszoda ad otthont és mindezek mellett nem hétvégén, hanem szerdán és csütörtökön. A versenyen a BÁCSVÍZ-KVSC serdülő korosztályos fiai is rajtkőre álltak és a rendhagyó tényezők ellenére nagyszerű eredményeket értek el. Az első naponFöldházi Dávid 200 m vegyesen (2:10,74) 2. helyezést ért el - csupán 7 századdal lemaradva - de időeredményével kvalifikálta magát a nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválra (EYOF - European Youth Olympic Festival). Nagyszerű eredményt hozott csapatunk 4x100 m gyorsváltója is (Budai Lajos - Rácz Tamás - Noel Kristóf - Földházi Dávid), akik a Magyar válogatott váltója mögött - csupán 2,5 másodperccel - értek célba a 2. helyen. A váltó első embereként Budai Lajos 54.8-as ideje szintén kiváló teljesítmény.

A második napon nem csak az időeredményeknek, hanem az aranyéremnek is örülhettünk, ráadásul kettős győzelemmel. Az 50 m gyorsúszásban Földházi Dávid (0:25,05) csapott elsőként a célba Budai Lajos (0:25,06) előtt, de kettőjük között a mérhető legkisebb, 1 századmásodperc különbség volt csupán. Dávid a 100 m hátúszásban is a dobogóra állhatott, ebben a számban a harmadik helyen ért célba. Ismét sikerre jutott a serdülő váltónk, ugyanis a Budai Lajos - Noel Kristóf - Rácz Tamás - Földházi Dávid összeállítású 4x100 m-es vegyesváltó a magyar válogatott váltója mögött a második helyen ért célba.

Nagyszerű időeredményeket elérve összesítve 1 arany, 5 ezüst és 2 bronzéremmel térhettek haza serdülő fiaink a rangos versenyről!