Hétvégén, június 18-19-én került megrendezésre Miskolcon, a Kemény Dénes Uszodában a 2011. évi Felnőtt és Ifjúsági Országos Bajnokság, illetve a gyermekek számára az I. Generomax Kupa A BÁCSVÍZ-KVSC csapata fergeteges teljesítmény nyújtott, Balog Gáborral és Székely Lillával az élen, de a többiek is megtették a magukét, óriási egyéni csúcsok születtek. Az Országos bajnoksággal a kvalifikáció is lezárult a július 28-án kezdődő Felnőtt Világbajnokságra, ahol négy kecskeméti versenyző indulása már biztos.

A kisuszonyos számokat a Világbajnokságon a magyar férfi mezőnyből Balog Gábor és Keresztes Mátyás uralja. Gábor 100 és 200 m-en, Matyi 50 és 100 m-en fog indulni, köszönhetően hétvégi teljesítményüknek. Gábor 100 és 200 m-en a valaha volt legjobb magyar időket teljesítette, hatalmas országos csúcsot úszott, és mindkét szám országos bajnoka lett. A 200 m uszonyos gyorson úszott idejével Gábor már az idei világranglista 4. helyén áll, folyamatosan javuló teljesítményével nem kis meglepetést okozhat a hódmezővásárhelyi Világbajnokságon. A két aranyérem mellett egy ezüst is bekerült éremkollekciójába, 50 m-en a korábbi országos csúcsot megjavítva, de csak másodikként csapott a célba. Matyi 100 m-en másodikként, míg 50 m-en harmadikként ért célba, de még ő is olyan időeredményekkel, amire a nemzetközi mezőny biztos felkapja majd a fejét.

Székely Lilla is kitett magáért: 6 számban állt rajthoz, és ebből mind a 6-ot meg is nyerte. Már ez is szépen hangzik, de az külön örömre ad okot, hogy Lilla ráadásul olyan időkkel nyert, amik nagyon közel állnak élete legjobb időeredményeihez. 50 m felszíni úszásban például a világranglista 3. helyén áll jelenleg!

A hétvége 100%-osan sikerült, maximálisan elégedett vagyok mind magammal, mind a csapattal. Az általam preferált rövidebb távokon kötelező volt a győzelem, de 200 és 400 m-en is mindenféleképpen nyerni szerettem volna, ami végül sikerült is. Erre a versenyre sem készültünk rá különösebben, a héten folyamatosan kaptam a terhelést, épp ezért nagyon kellemes meglepetést okoztak az elért idők. Gergővel megbeszéltük, milyen időket lenne jó úszni, de ennyire jókra egyikünk sem számított. Év közben még soha nem úsztam ilyen jól, úgy érzem, idén nyáron életem csúcsformájában lehetek a Világbajnokságon.

A felnőtteknél indult még Szabó László, aki legjobb idejeit megúszva két bronzérmet szerzett 400 és 800 m búvárúszásban. Laci esetében azonban egy magyar Bajnokságon nyert bronzérem is nagy teljesítménynek számít, hiszen a bajnoki címet elnyerő gyöngyösi Vilhelm Szilárd a számok világbajnoka és világcsúcstartója, a második helyezett szegedi Kanyó Dénes pedig szintén világbajnok. Lacinak így nincs könnyű helyzete, és annak ellenére, hogy nagyon jól úszott, a részvétele még kérdéses a Világbajnokságon.

Kanizsai Lilla, aki junior korosztályú versenyző, kétszer is felállhatott Székely Lilla mellé a dobogóra, 50 és 400 m felszíni úszásban is bronzérmet nyert. A fiatalabb Lilla részvétele is biztossá vált a felnőtt Világbajnokságon, a 4x200 m-es nemzeti váltó tagja lesz. A másik váltóban, 4x100 m-en sajnos nem rendelkezik jelenleg indulási joggal, bár komoly esélye volt ott is a csapatba kerülésre.

Kanizsai Lilla nagyon jó időt úszott 100 m-en, amivel úgy tűnt, meg lesz a helye magyar váltóban. Az utolsó versenyszámban azonban épp csak hogy jobb időt úsztak nála, így kicsúszott a legjobb négy versenyző közül. Vannak azonban olyan kérdések, amiket még tisztázni kell, de mindenképpen azt szeretném, hogy ő induljon velünk a nemzeti váltóban. Lilla hatalmas tehetség, igazi sprinter, de ami legalább ennyire fontos: szívvel-lélekkel úszik, mindent megtenne a csapattársaiért. – nyilatkozta Székely Lilla, aki a 4x100 m-es váltó legerősebb embere.

Az ifjúságiaknál Balogh Máté bizonyította, hogy fiatal kora ellenére megérdemli, hogy elinduljon a Junior Európa- Bajnokságon. Két fő számát, amiben az EB-n is indulni fog, megnyerte, így a 400 és 800 m búvárúszás országos bajnoka lett. Máté nyert még 2 ezüst- és 2 bronzérmet, de ami a legfontosabb: hatalmasat ugrott a teljesítménye.

Máté okozta a legkellemesebb meglepetést a hétvégén, szinte szárnyalt. Örülök, hogy kiderült, jó döntés volt az EB-n való részvétele, nagyon nagy lökést adott neki. Eddig egy bizonytalan kisfiúként versenyzett, a hétvégi teljesítménye azonban már az élversenyzőkéhez hasonlított. Remélem a lelkesedése a következő 4 hétben is kitart majd, és első éves ifi kora ellenére országos csúcs közeli időket tud majd úszni az EB-n. Egy biztos: ha így folytatja, nagyon fényes jövő elé néz, nagy versenyző lehet. - mondta el Székely Lilla, aki segédedzőként is segíti csapattársait.

A gyerekeknél Kádár-Németh Kristóf és Kis Roland képviselték Kecskemétet az I. Generomax Kupán. A srácok nem szerettek volna lemaradni a nagyobbak eredményei mögött, így nagyon ügyesen versenyeztek, és Kristóf minden számot megnyert, amiben csak elindult, Roli pedig mögötte, másodikként ért célba. A srácok eredményeit egy kupával is díjazta a Generomax Kft.

A következő nagyobb verseny, ahol rajthoz állnak a BÁCSVÍZ-KVSC versenyzői már a Junior Európa –Bajnokság lesz Miskolcon, július 11-18. között. Itt Kanizsai Lilla és Balogh Máté képviselik majd Kecskemét városát, és természetesen Magyarországot.