A héten (2011.06.22 - 25) Debrecenben kerül megrendezésre a hazai úszóelit részére a CXIII. Allianz Felnőtt Országos Bajnokság. A szerda reggeltől, szombat estig tartó erőpróbán a teljes magyar élmezőny, így a BÁCSVÍZ-KVSC úszói - Balog Gábor, Keresztes Mátyás, Tejes Péter, Pongó Anna - is rajtkőre állnak. Az első napi eredményeket tekintve bizakodóak lehetünk, hogy eredményes OB-t zárnak versenyzőink, hiszen remek eredményeket, egyéni csúcsokat úszva igazolták, hogy megfelelő volt a felkészülés.

Balog Gábor jóvoltából egyből éremnek is örülhettünk, hiszen a szerda délutáni döntők során az 50 m-es férfi hátúszásban csupán 11 századmásodpercel lemaradva Cseh László mögött a második helyen ért célba. Gábor ideje jobb, mint az úszóruhás korszakban elért eredménye, így hatalmas egyéni csúcsot ért el.
Keresztes Mátyásnak szintén sikerült a délutáni döntőbe úszni magát a 200 m-es gyorsúszásban, ahol 8. helyezést ért el, ugyancsak egyéni csúcsot úszva.

Tejes Péter a 100 m mellúszás délelőtti előfutamaiból továbbjutott a középdöntőbe, ahol nagyszerű versenyzéssel az 5. helyen biztosította részvételét a csütörtöki döntőbe. Péter eredménye azért is figyelemre méltó, mert a majd egy évvel ezelőtti, azaz még a balesete előtti időeredményéhez közel teljesített.
A második napon is sikeresen szerepeltek versenyzőink! A délelőtti előfutamoknál Balog Gábor 200 m háton, míg Keresztes Mátyás 50 m gyorson került a délutáni döntőbe, illetve középdöntőbe. Mindketten a legjobb időeredménnyel jutottak tovább. A délutáni versenyen három döntősünk volt,100 m mellen Tejes Péter, 200 m háton Gábor és 50 m gyorson Matyi, miután a középdöntőt is sikeresen teljesítette.

Ami a döntőket illeti mindhárman kitettek magukért és fantasztikus eredményeket értek el, ami két esetben bizonyult elégségesnek a dobogóhoz. Gábor két percen belüli eredménnyel végzett a második helyen 200 m háton, így második ezüstérmét gyűjtötte be. Matyi a 50 m-es gyors sprintszámban aharmadik helyen csapott célba, míg Péter az 5. helyet szerezte meg a 100 m mellúszásban.

A harmadik nap érmet ugyan nem hozott, de döntős helyezéseket, jó időeredményeket viszont igen. A délelőtti időfutamokban Gábor 100 m háton,Matyi 100 m gyorson, míg Péter 50 m mellen biztosította be a középdöntős helyezést. A délutáni középdöntőkben Gábor a második, Matyi pedig az ötödik helyen került a holnapi döntőbe. Péternek ma volt a középdöntő és a döntő is az 50 m mellúszásban, ahol végül is a 8. helyen ért célba.

A negyedik napon is kitartott a fiúk fantasztikus szereplése. A délelőtti előfutamokból a 200 m mellúszásban Péter biztosan jutott tovább, így három döntös szerepléssel és egyben érmes reményekkel indult a délutáni etap. A fiúk a végére mindent egy lapra téve fel küzdöttek a fényesebb érmekért, amiket ha részben is, de sikerült elérniük.

Balog Gábor a 100 m hátuszásban ismét csak egy hajszállal (3 tizeddel) maradt le az aranyéremről, fantisztikus időt úszva (0:55,90) a második helyencsapott célba.
Keresztes Matyinak sajnos nem sikerült 100 m gyorson a dobogóra állnia, 14 századdal szorult a negyedik helyre (0:51,95).
Végül és nem utolsó sorban Tejes Péter is begyűjtötte a maga 2011-es felnőtt OB érmét, hiszen a 200 m mellúszás döntőjében 2:20,15-ös remek idővel a harmadik helyen ért célba.
A fiúk éremtermése és pontszerző helyezéseik így összesítve: 3 ezüst, 2 bronz, 1 negyedik és 1 ötödik hely!

Gratulálunk az eredményekhez!

BÁCSVÍZ-KVSC
Az eredmények a verseny hivatalos oldalán on-line elérhetők, napi bontás versenyszámonként.