A hétvégi borús időjárásnak köszönhetően családias hangulatban zajlott a 2011. évi uszonyos gála és szenior országos bajnokság a gyöngyösi strandfürdőben. 6 egyesület, közel 100 versenyzője vállalta, hogy a szélben és szitáló esőben megmérkőzzön a legjobbaknak járó címekért. ABÁCSVÍZ-KVSC uszonyos szakosztálya 4 gyermek és 5 szenior versenyzővel állt rajthoz és nem kevesebb, mint 11 arany-, 3 ezüst- és 2 bronzéremnek örülhettek a nap végén. Ráadásul mind a gyermek fiú, mind a szenior 4x50 méteres gyorsváltó győzni tudott.

A fiatalok között Kolonics Milán 2 egyéni aranyéremmel és egy idősebbek között szerzett bronzéremmel zárta a versenyt, még mögötte Kádár-Németh Kristóf 2 egyéni aranyéremnek örülhetett. Fekete Miklós egy ezüst- és egy bronzérem, még Kis Roland egy ezüstérem boldog tulajdonosa lett. Mindannyian tagjai voltak a győztes 4x50 méteres gyermek gyorsváltónak.

A legeredményesebb kecskeméti szenior versenyző, a 3-as korcsoportban induló Tóth Árpád lett, aki 3 egyéni aranyérmet szerzett. Az egykori Európa-bajnok búvárúszó olyan időeredményekkel győzött, melyet sok fiatal is megirigyelhetne.

A hölgyeknél az 1-es korcsoportban Lipták Éva nem talált legyőzőre, így 50 és 100 méteres uszonyos gyorsúszásban magabiztosan utasította maga mögé a mezőnyt.

Juhos Gergely az 1. korcsoportban 2 arany-, Kis Róbert a 2. korcsoportban 1 ezüstérmet szerzett. A Juhos Gergely-Kolonics Krisztián-Lipták Éva-Tóth Árpád négyes a 4x50 méteres gyorsváltót nyerte.

Ezzel a versennyel a fiatalabbak számára befejeződött az idény, nem úgy, mint a felnőtt és junior korú versenyzők számára. Kanizsai Lilla és Balogh Mátémár jövő hét közepén, július 13-án rajthoz állnak a miskolci Junior Uszonyosúszó Európa-bajnokságon, július 30-án pedig kezdődik a felnőtt Uszonyosúszó Világbajnokság Hódmezővásárhelyen, ahol Székely Lilla, Kanizsai Lilla, Balog Gábor és Keresztes Mátyás képviselik Magyarországot és Kecskemét városát.