6 egyeni es 2 valto arany a serdulo ob nFantasztikus eredmények az utolsó napon is, 3 arany, 1 ezüst!!

2011.06.30 és 07.02 között Hódmezővásárhelyen került megrendezésre a LV. Országos Serdülő Bajnokság. Pár hete volt az ifjúsági OB, a múlt héten a felnőtt OB, ezen a hétvégén a serdülő OB volt terítéken. Ami egyesületünket illeti szép eredmények születtek az elmúlt hetekben, sok jó időnek, illetve helyezésnek örülhettünk, reméltük még koránt sincs vége az eredményes időszaknak. Az elmúlt hetek, hónapok eredményei alapján a Serdülő OB volt az, amellyel kapcsolatban a leginkább vérmes reményeket tápláltunk.

Serdülő korú ifjaink Budai Lajos, Földházi Dávid, Rácz Tamás és Noel Kristóf igazán kitettek magukért az elmúlt időszakban, hiszen eredményeikkel több esetben is visszhangot keltettek, ami az OB-re, illetve a jövőre nézve mindenképpen hízelgő volt.

A serdülő OB első napján sikerült a fiúknak megteremteni az alaphangot, hiszen mind az elő-, illetve középfutamokban, mind pedig a döntőkben brillíroztak. Ami az érmeket és a helyezéseket illeti: 2 aranyérmet, 1 bronzérmet, 1 negyedik, 1 hatodik és 1 nyolcadik helyezést úsztak össze.

Aranyérmet nyert Budai Lajos az 50 m hátúszásban és a 4x100 m-es gyorsváltónk (Budai, Földházi, Rácz, Noel) - amely csupán 1,5 mp-el maradt el a korosztályos országos csúcstól. Bronzérmes helyezést ért el Földházi Dávid a 200 m gyorsúszásban, ugyanitt Budai Lajos 6. helyenvégzett a döntőben. 50 m hátúszásban Földházi Dávid a döntőben a 4. helyen csapott a célba. Noel Kristóf az 50 m mellúszás döntőjében a 8. helyen csapott célba. Meg kell még említeni Rácz Tamás 100 m-es pillangóját, hiszen a délutáni középdöntőben elért időeredményével az 5. helyen kvalifikálta magát a honlapi döntőbe.

A második napon serdülő fiaink tovább fokozták a tempót és fantasztikus időeredményeket elérve három számban is bajnoki címet szereztek. De menjünk sorba.

Délelőtti selejtezők esetében alapvető cél a középdöntőbe, illetve döntőbe kerülés volt, amely teljes mértékben sikerült, sőt az elért eredmények igen csak bíztatóak voltak. Dávid magabiztosan az első helyen jutott tovább 200 m háton a döntőbe, ugyanitt Lujó a 10. helyen ért célba. Kristóf 100 m mellen a 8. helyen jutott a középdöntőbe, míg 50 m gyorson Lujó a második, Tamás a 8., Dávid a 11. idővel kvalifikált magát a második körre. A 4x200 m-es gyorsváltónk könnyed úszással a második időt érte el a selejtezőben.

A délutáni etapot Tamás kezdte, aki 100 m pillangón nagyszerű idővel a 4. helyen végzett. Következett az 50 m gyorsúszás, ahol Országos Évjáratos Csúcsot úszva Lujó elsőként csapott a célba és országos Bajnoki címet szerzett! Nem kellett sokat várnunk a következő Bajnoki címre, hiszen 200 m háton Dávid szintén remek idővel állhatott a dobogó legmagasabb fokára. Ekkor azonban még nem volt vége a napnak, hiszen hátra volt még a 4x200 m-es gyorsváltó, ahol megint csak nem találtak legyőzőre fiaink. Így a sikernégyes (Lujó, Dávid, Tamás, Kristóf) ismét csapatarannyalzárta a napot.

A harmadik napon három versenyszámban voltak érintettek a fiúk. 100 m gyorson a délelőtti selejtezőkből mind Dávidnak, mind Lujónakmagabiztosan sikerült továbbjutnia a középdöntőbe. Tamás is indult ebben a számban, de számára sajnos több szempontból is felemásra sikeredett ez a szám. Az előfutamok alapján a 18. helyen végzett, azonban hármas holtversenyben (három versenyző úszott 58,77-et), ami azt jelentette, hogy a délelőtti futamok végén következett számára egy szétúszás, amelyet sikeresen teljesített, megnyert. Üröm az örömben, hogy olyan időt ért el, amelyet ha reggel az első úszás során teljesít, akkor 12.-ként biztos továbbjutó lett volna. Sebaj…. A másik 100 m-es selejtező a mai napon a 100 m hátúszás volt, ahol szinténhárom fiúnk ugrott vízbe és mindhárman – Dávid, Lujó, Kristóf – kvalifikálták magukat a délutáni középdöntőbe. Tamásnak délelőttre még volt egy 200 m pillangóúszás selejtező, amelyben nagyszerűen versenyezve – egyéni csúccsal – a 7. helyen jutott az esti döntőbe.

A délutáni középfutamok során Dávid és Lujó mind 100 m gyorson, mind 100 m háton továbbjutott a vasárnapi döntőbe. Sajnos Kristóf 100 m háton a 9. időt ért el, így lemaradt a döntőről. Egyetlen délutáni döntősünk Tamás volt, aki 200 m pillangón kiváló eredménnyel, óriási egyéni csúccsal (2:12,06) 5 mp-et javítva a délelőtti eredményén az 5. helyen ért célba!

A negyedik befejező napon több számban is éremesélyesként állhattak rajtkőre a fiúk! A délelőtti selejtezőkben 50 m pillangó Kristóf, Tamás ésLujó is bejutott a középdöntőbe. 200 m vegyesen Dávid magabiztosan – az első helyen – abszolválta a feladatot és jutott a döntőbe. Ugyanebben a számban Kristóf fantasztikus egyéni csúcsot úszva a 4. helyet szerezte meg, így Ő is döntős lett. A korábbi váltószámokhoz hasonlóan a 4x100 m vegyes váltónk (Lujó, Kristóf, Tamás, Dávid összeállításban) esélyesként a második helyen kvalifikálta magát.

A délutáni zárófelvonásra népes szurkolótábor érkezett Hódmezővásárhelyre Kecskemétről, hogy szemtanúja legyen a fiúk káprázatos teljesítményének. Azelső szám az egyetlen középdöntő volt, amelyből sem Tamásnak, sem Kristófnak nem sikerült döntőbe úsznia magát, előbbi 11, utóbbi 10. időt úszta. Ezt követte két százas döntő, előbb Lujónak kellett vízbe ugorni 100 m gyorson, amelyben óriási egyéni csúcsot úszva(0:53,40) magabiztos végzett az első helyen, így az 50 hát, 50 gyors után a harmadik egyéni Bajnoki aranyérmét szerezte és megadta az alaphangot a vasárnap délutáni fergeteges hangulatnak. Dávid következett 100 m háton, ahol szintén ellentmondást nem tűrően utasította maga mögé a teljes mezőnythatalmas egyéni csúccsal (0:58,58) lett Bajnok, így Ő is megszerezte második aranyérmét. Nem kellett sokat várni a következő aranyra, hiszen Dávid a 200 m vegyes toronymagas esélyeseként állhatott rajtkőre. Magabiztosan, végig vezetve hozta a kötelezőt és ezzel megszerezte harmadik egyéni Országos Bajnoki címét Ő is. Ugyanitt Kristóf is kiválóan teljesített és nagy meglepetésként csupán 46 századdal maradt le a dobogóról, az 5. helyenvégzett. A nap, illetve az OB befejező száma is érmet hozott számunkra. A 4x100 m-es vegyes váltónk Dávid, Kristóf, Tamás, Lujó összeállításban nagyszerű versenyzéssel a második helyen csapott célba, így harmadszorra – a korábbi két aranyváltó után – ezüstérmet akasztottak a fiúk nyakába.

Ami az összesítést illeti, a négy napos versenyen 52 csapat, 271 versenyzője mérte össze tudását. Az összesített pontversenyben 8 arany, 1 ezüstés 1 bronzérem, valamint két-két negyedik és ötödik, valamint egy hatodik és két nyolcadik helyezéssel az 5. helyen végzett a csapat, de ami ennél is káprázatosabb, hogy az aranyérmeket (8 db) tekintve a Kőbánya Sport Club mögött (11 arany) a második legtöbbet szerezték ifjaink.

Fantasztikus eredményeikre méltán lehetünk büszkék és örülhetünk együtt versenyzők, szülők, edzők, egyesületi tisztségviselők. Régen látott aranyesőt produkáltak a fiúk ezen a hosszú hétvégén, amelyért ezúton is gratulálunk NEKIK és természetesen edzőjüknek Budavári Istvánnakis, akinek akadt bőven rendkívüli feladata a verseny során, hiszen egyrészt fogadni „kellett” a sok-sok gratulációt az edzőkollégáktól, versenyzőktől, másrészt nyolc alkalommal adta át az egyes versenyszámokban a dobogósoknak az érmeket, mint az adott versenyszám Bajnokának edzője.