A hétvégén (2011.12.09-11) Miskolcon rendezték meg a Central European Countries Juniors Meeting (CECJM) elnevezésű válogatott úszóversenyt. A versenynek a miskolci dr. Kemény Dénes Városi Sportuszoda adott otthont, ahol az alábbi országok legjobb serdülő korú versenyzői álltak rajtkőre: Lengyelország, Románia, Szlovákia, Szlovénia, Szerbia, Csehország és Magyarország. Külön öröm számunkra, hogy idén két fiatal versenyzőnk Földházi Dávid és Budai Lajos is tagja volt a válogatottnak.

Az első nap nagyszerűen sikerült a fiúknak, illetve a magyaroknak, hiszen Földházi Dávid 200 m hátúszásban a második, míg Budai Lajos a 100 m gyorsúszásban a harmadik helyen ért célba. Ami miatt biztosan nem bánkódhatunk az az, hogy mindkét számban magyar aranyérem született. A 4x100 m vegyesváltó tagjaként Földházi Dávid megszerezte első aranyérmét.

A második nap is fényesre sikeredett, hiszen 100 m hátúszásban fölényes győzelmet arattak a fiúk. Budai Lajos új évjáratos csúcsot úszva lett első, míg Dávid mögötte végzett a második helyen. Dávidnak erre a napra még egy ezüstérem jutott, hiszen a 4x200 gyorsváltó tagjaként a dobogó második fokára állhatott. Lujó 50 m gyorson kevéssel maradt le csak a dobogóról (7 századdal) és a 4. helyen végzett.

A harmadik napra is jutott "BÁCSVÍZ-es" aranyérem, hiszen Dávid magabiztosan nyerte a 200 m vegyest és Lujóval együtt tagja volt az aranyérmes 4x100 m-es gyorsváltónak.

Ami az összesítést, végelszámolást illeti a Magyar Válogatott torony magasan - dupla annyi pontot szerezve, mint a második helyezett - végzett a pontverseny első helyén, hiszen 21 arany, 15 ezüst, 10 bronzérem mellett további nyoc pontszerző helyezést értek el a fiatalok. A második helyet a Lengyel, míg a harmadik helyet a Cseh válogatott szerezte meg. További sorrend: Szlovénia, Románia, Szlovákia, Szerbia.

Dobogós helyezést elért magyar sportolók.

o 400 férfi vegyes 3. hely Szabó Norbert
o 4x100 női vegyes váltó 1. hely Magyarország (Lukács Evelin, Kertész Tímea, Juhász Adél, Novoszáth Melinda)
o 4x100 férfi vegyes váltó 1. hely Magyarország (Földházi Dávid, Horváth Dávid, Hajtman Tamás, Pulai Vince)