Az év utolsó versenyhétvégéjén több nagyszabású eseményt is rendeztek az ország különböző városaiban, így adott volt a lehetőég, hogy versenyzőink egy hétvégén több helyszínen, több versenyszámban is megméressék magukat. Egy biztos cél volt a hétvége előtt, „most, vagy soha” felkiáltással, csúcskísérlet váltóban. Vajon ezen a hétvégén sikerül-e a serdülő kvartettnek beírnia magát, mint CSAPAT a történelemkönyvekbe, azaz sikerül-e megjavítani a 4x100 m gyorsváltó serdülő korosztályos egyesületi országos csúcsot!

A cél sikerült! Új egyesületi országos csúcsot ért el a Budai Lajos, Földházi Dávid, Noel Kristóf, Rácz Tamás által alkotott serdülő váltó a 4x100 m gyorsváltóban. Az időeredményük 3:37,34, amely 6 századdal jobb, mint a 2001-ben az FTC által elért csúcs. Ezúton is gratulálunk a fiúknak és edzőjüknek.
De, ne szaladjunk előre, menjünk időrendi sorba. 2011.12.17-18-án Hódmezővásárhelyen került megrendezésre az I. Naturtex Kupa Cikluszáró Úszóverseny. Egyesületünket 20 sportoló képviselte és számos arany, illetve dobogós eredménnyel zárult a kétnapos erőpróba. A 32 csapatot felvonultató eseményen a KESI-vel közösen felálló csapatunk a pontverseny 6. helyét szerezte meg 9 arany, 7 ezüst és 4 bronzéremmel. Az eseményen Földházi Dávid a Vidék Válogatott színeiben indult.

- Kolonics Milán – 200 m gyors – 3. hely

A hódmezővásárhelyi versennyel egy időben szombaton egyesületünk két tagja, a Nagy testvérek Réka és Péter a budapesti BVSC uszodában megrendezésre kerülő VII. Cikluszáró versenyen álltak rajtkőre. Az előfutamokból, illetve döntőkből álló versenyen 200 m hátúszásban indultak mindketten és remek eredményeket elérve első helyen jutottak a döntőbe, amelyet magabiztosan nyertek mindketten.

- Nagy Réka – 200 m hát – 1. hely
- Nagy Péter – 200 m hát – 1. hely

Az eredményes szombati napot követően vasárnap ismét két irányba indultak versenyzőink. Egy kisebb különítmény Hódmezővásárhelyen vett részt a Naturtex Kupa második napi eseményein (eredmények lásd fent), míg a serdülő és gyermek korosztályos versenyzők Pécsre utaztak, ahol a III. Cikluszáró versenyen vettek részt, ahova csúcskísérlet került előzetesen bejelentésre. A versenyen a váltón volt a főhangsúly, de így is több érmes helyezést szereztünk.

Eredmények az alábbiak:

- Rácz Tamás – 100 m pillangó – 1. hely
- Noel Kristóf – 200 m hát – 1. hely
- Budai Lajos – 200 m gyors – 1. hely
- Budai Zsolt – 100 m gyors – 1. hely
- 4x100 m gyorsváltó (Budai Lajos, Rácz Tamás, Noel Kristóf, Földházi Dávid) – 1. hely – Új Egyesületi Országos Csúcs

Valamennyi versenyzőnek és edzőnek gratulálunk a 2011-ben elért eredményekhez, sikerekhez és kívánjuk, hogy legalább ilyen sikeres legyen a 2012-es év is.