Aranyhomok httrNagy érdeklődés mellett rendezte 2017. első hazai versenyét a BÁCSVÍZ-KVSC a Kecskeméti Fürdőben.

A VI. Aranyhomok Kupán 38 egyesület 481 versenyzője állt rajthoz. A Magyar Úszó Szövetség elnökségének határozata alapján külön csapatként indult a BÁCSVÍZ - KVSC húsz és a Kecskeméti Sportiskola negyvenegy versenyzővel. Valamennyi korcsoport részére volt kiírva versenyszám. A magas színvonalat jelezte, hogy több felnőtt - Földházi Dávid (BÁCSVÍZ - KVSC), Grátz Benjámin (Százhalombatta VUK SE), Sós Dániel (VASAS SC) - és több korosztályos válogatott úszó is indult.

Az egyesületek közti pontversenyt a BÁCSVÍZ –KVSC csapata 11 arany, 10 ezüst, 6 bronzéremmel nyerte, második helyezett a Kőbánya SC (8 - 10 - 8) lett, harmadik helyen végzett a Budapesti Honvéd SE (5 - 7 - 10).

A BÁCSVÍZ-KVSC legeredményesebb versenyzője Földházi Dávid volt, aki 4 arany és 1 ezüstérmet szerzett. További érmet nyert versenyzők: Gyöngyi Dominik, Garajszki Máté, Kollár Bálint, Fazekas Bence, Lajter Szabolcs, Demjén Bátor, Ölvödi Soma, Szokol Szonja, Ölvödi Petra, Pap Kata.

A Kecskeméti Sportiskola érmes versenyzői: Kosztolányi Anna, Turucz Zoé, Kis-Pauditz Alíz, Sipos L. Adél

Felkészítő edzők: BÁCSVÍZ - KVSC: Törös Károly, Poczó Elemér, Bálint Zoltán; KESI: Bálint Zoltán, Ifj. Szabó László