rekord szamu indulo a bacsviz kupa nemzetkozi uszoversenyen Meszaros Daniel2017. március 11-12. között a Kecskeméti Fürdőben került megrendezésre a XXXII. BÁCSVÍZ KUPA Nemzetközi Úszóverseny, ahol 50 egyesület 675 versenyzője állt rajthoz.

A kecskeméti egyesületek közül a BÁCSVÍZ-KVSC 22, míg a KESI csapata 46 fővel vett részt a versenyen. Az esemény rangját emelte, hogy az indulók között volt Kenderesi Tamás (Pécsi Sport Nonprofit Kft.) Olimpiai és Európa-bajnoki bronzérmes úszó.

A csapatversenyt a Budapesti Honvéd nyerte (6 arany, 6 ezüst, 11 bronz), második helyen az MTK Sportszolgáltató Kft. (10 arany, 8 ezüst, 6 bronz), harmadik helyen a BVSC- Zugló (5 arany, 7 ezüst, 8bronz) csapata végzett. A BÁCSVÍZ–KVSC 10 arany, 5 ezüst, 4 bronzéremmel az ötödik, míg a KESI a 2 arany és 4 bronzéremmel kilencedik helyen végzett.

BÁCSVÍZ-KVSC érmes versenyzői: Mészáros Dániel, Garajszki Máté, Ölvödi Soma, Ölvödi Petra, Pap Kata, Demjén Bátor.

Felkészítő edzők: Törös Károly, Poczó Elemér, Bálint Zoltán

KESI érmes versenyzői: Turucz Zoé, Kosztolányi Anna, Nagy Luca Natália, Kenderes István.

Felkészítő edzők: Bálint Zoltán, ifj. Szabó László

rekord szamu indulo a bacsviz kupa nemzetkozi uszoversenyen 400 gyors 3 as dobogo